O RASIE

INFORMACJE OGÓLNE O MAINE COON...

Maine Coon– rasa kota pochodząca z Ameryki Północnej. Koty tej rasy wyróżnia wielkość, są to jedne z największych kotów domowych. Swoją wyjątkowość zawdzięczają również ogromnej inteligencji oraz dużym pokładom energii.

Rasa ta jest bardzo społeczna, łatwo przywiązują się do człowieka oraz innych zwierząt, dzięki czemu są bezproblemowe w obyciu i szybko stają się częścią rodziny.

Kod EMC: MCO
Kategoria: II
Pochodzenie: Ameryka Północna Nazwa angielska: Maine Coon
Masa: 6-11kg (samiec), 4-9 (samica)

WYGLĄD

Opis:

Koty rasy Maine Coon są duże i masywne, mają kanciastą głowę, ogromne uszy, szeroką klatkę piersiową, mocny kościec, podłużne i silne umięśnione ciało oraz długi puszysty ogon.

Głowa:

Średniej wielkości, kanciasta, profil lekko wklęsły. Czoło łagodnie wygięte. Kości policzkowe wysoko położone i wystające. Część twarzowa i noc średniej wielkości z kanciatym zarysem pyszczka. Łatwo wyczuwalne, wyraziste przejście od pyszczka do kości policzkowych. Broda mocna, w jednej linii z nosem i górną wargą.

Uszy:

Duże i szeroko osadzone. Lekko owalne, ale nie migdałowe. Osadzenie trochę skośne w stosunku do zewnętrznej nasady ucha.

Oczy:

Duże, szerokie u nasady, umiarkowanie spiczaste, osadzone wysoko na głowie, bardzo lekko przechylone na zewnątrz. Uszy powinny być rozstawione na szerokość jednego ucha.  Pożądane są „rysie” pędzelki.

Ciało:

Powinno być długie, o silnej budowie kośćca, silnie umięśnione, o szerokiej klatce piersiowej. Całość proporcjonalnie tworzy kształt prostokąta. Kocury mają dodatkowo bardzo silnie umięśniony kark.

Nogi:

Silne, średniej długości, tworzą prostokąt z ciałem. Poduszeczki duże, okrągłe, z mocnymi pędzelkami między palcami.

Ogon:

Przynajmniej tak długi jak ciało od kości ramieniowej do nasady ogona. Szeroki przy nasadzie, zwężający się ku czubkowi ze zwiewnym włosem. Włos na ogonie jest długi i zawsze powiewa.

Futro:

Gęste i krótkie na głowie, ramionach i nogach, stopniowo wydłużające się na plecach i bokach, na tylnych nogach przechodzi w kosmate długie portki i kosmaty brzuch. Pożądana jest kryza. Futro jest gładkie i opadające.

CHARAKTER

Maine Coon jest kotem bardzo ciekawskim i inteligentnym. Każdy przejawia pewien indywidualny charakter, jednak większość tych kotów pozostaje opanowana i spokojna, chociaż nadal chętna do zabaw. Szybko uczą się nowych rzeczy.

Pomimo dużej masy, są zupełnie nieagresywne. Bardzo szybko przywiązują się do właściciela, lubią za nim podążać, być w tym samym pomieszczeniu, łasić się i bawić, zarówno z właścicielem jak i same, znajdując swoje ulubione zabawki. Maine Coony lubią wodę, często można znaleźć je w łazience pijące wodę z kranu lub maczające łapki w miseczce ze swoją wodą.

Zapraszam do kontaktu

Czekam na Twój telefon!

Zadzwoń i umów się
na spotkanie.

Tel. +48 606 730 109
1243335
Disiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Łącznie
819
352
3339
1236044
21583
35013
1243335

Twoje IP to: 3.236.142.143
2024-06-23 20:32